Sun12172017

Last update05:27:20 AM GMT

Font Size

Profile

Cpanel

Ο Δήμος βραβεύει τους αθλητές που διακρίθηκαν

  • PDF

pnevmatiko kentroΤους αθλητές που διακρίθηκαν την προηγούμενη αγωνιστική περίοδο, καθώς και τους προπονητές τους, πρόκειται να βραβεύσει η Κοινωφελής Επιχείρηση Πολιτισμού, Περιβάλλοντος, Νεολαίας και Άθλησης του δήμου Ιωαννιτών την Τετάρτη 22 Μαρτίου, στις 20:00, στο Πνευματικό Κέντρο.

Η λίστα των προς βράβευση αθλητών καταρτίστηκε με βάση των στοιχείων που παρέδωσαν οι ομοσπονδίες των διαφόρων αθλημάτων (1η μέχρι 8η ολυμπιακή νίκη, 1η μέχρι 8η παγκόσμια νίκη, 1η μέχρι 8η πανευρωπαϊκή νίκη, 1η μέχρι 8η βαλκανική νίκη, 1η μέχρι 3η πανελλήνια νίκη, καθώς και ομάδες που ανήλθαν σε εθνική κατηγορία στα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα). Σε περίπτωση που δεν έχουν συμπεριληφθεί κάποιοι αθλητές, η Κοινωφελής Επιχείρηση ζητά από τα αθλητικά σωματεία να επικοινωνήσουν στο τηλέφωνο 2651083965.

Η λίστα των αθλητών, ομάδων και προπονητών που θα βραβευτούν, είναι η εξής (κατά σειρά βράβευσης):

Παραολυμπιονίκες: Δημήτρης Μπακοχρήστος (άρση βαρών σε πάγκο) και Ανθή Λιάγκου (σφαιροβολία)

Ολυμπιονίκες: Στέφανος Ντούσκος, Γιάννης Τσίλης, Γιώργος Τζιάλλας (κωπηλασία)

Παγκόσμιοι πρωταθλητές: Κωνσταντίνος Μάντζιος και Αθανάσιος Παλαιοπάνος (κωπηλασία), Γιάννης Μπάτζιος, Νικόλαος Παραθυράκης, Ζαχαρούλα Τασιούλα και Χαρίκλεια Δημητρούλα (παγκράτιο)

Πρωταθλητές Ευρώπης: Μαρία Λεκατσά (ταε κβο ντο ITF)

Βαλκανιονίκες: Μιχάλης Παππάς (κλασικός αθλητισμός), Κωνσταντίνος Βαρδάκας, Αριστείδης Γραμμενιάτης, Ανδριανός Οικονόμου, Παντελής Σωτηρακόπουλος, Χρήστος Λιούγκος, Βασιλική Ντότη (κωπηλασία)

Αθλητές με αναπηρία: Σταύρος Καπέρδας, Αναστάσιος Μπάος, Παναγιώτης Μιχαήλ, Λυδία Λώλη, Παναγιώτης Καραγιώργος, Χρήστος Τσιούρης, Δημήτρης Αργυρός, Ροβερλνάντο Κόλε, Παύλος Κεχαγιάς, Γιώργος Μήτσης, Χριστόφορος Κολιός, Παναγιώτης Γκίκας, Αθανάσιος Κώτσης, Ανθή Δούπη από τα σωματεία «Αθλητικός Όμιλος Πύρρος ΑμεΑ Ιωαννίνων» και «ΑΚΜΩΝ ΑμεΑ Ιωαννίνων) – Προπονητές: Χρήστος Τριφύλλης, Σταύρος Στραγάλης, Χρήστος Νικολάου, Αλέξανδρος Μπενάτσης

Αντισφαίριση: Αλέξανδρος Σκορίλας και Αθανάσιος Μανέκας από τα αθλητικά σωματεία «Ακαδημία Αντισφαίρισης» και «Όμιλος Αντισφαίρισης» με προπονητές τον Βασίλη Σκορίλα και τον Αριστοτέλη Ντάλια.

Άρση βαρών: Κωνσταντίνος Αυδόκης, Νίκος Μουρατλάρης, Ντρίλον Οσμάνι, Σπυρίδων Τζίμας, Κονσταντίν Μουρατλάρι, Φώτης Κρέτσης, Άννα Γεωργίου, Σταυρούλα Μπαλάσκα, Άννα Μπόγα, Βασιλική Μπούμπα, Γεωργία Ντούτση και Λαμπρινή Βασιλακοπούλου από τα αθλητικά σωματεία «Σπάρτακος» και «ΑΣΙ Γιώργος Μαρκούλας» με προπονητές τον Χρήστο Τριφύλλη και τον Ευστάθιο Διαμάντη

Ιππασία: Χριστίνα Τζαλαλή (Ιππικός Όμιλος Ιωαννίνων)

Μπάσκετ: αθλητικό σωματείο «Βίκος Ζαγοροχώρια»- άνοδος από την Α' κατηγορία ανδρών ΕΣΚΑΒΔΕ στην γ' εθνική κατηγορία

Κανόε Καγιάκ: Θεόφιλος Αντωνίου, Παναγιώτης Αντωνίου, Ηλιάνα Βασάκου, Χριστίνα Σακκά, Γεωργία Σακκά, Μαρία Τσίτου, Νικόλαος Χρυσικός από τον Ναυτικό Όμιλο Παμβώτιδας με προπονητή τον Χρήστο Νικολάου

Κικ Μπόξινγκ: Ελευθέριος Μιχαηλίδης, Χριστόφορος Βασίλης, Κωνσταντίνος Κορδάς από τον σύλλογο «Τίγρης» με προπονητή τον Θωμά Στάθη

Κλασικός αθλητισμός: Ανδρέας Στεργίου, Λάμπρος Βλάχας, Γεώργιος Κωσταράς, Κωνσταντίνα Αλεξίου, Αλίκη Ζορμπαλά, Νέστορας Κολιός, Κωνσταντίνα Μυλωνά, Ελένη Μπαλαντάνη, Χρυσαυγή Τζαμουράνου, Κωνσταντίνα Μακρή, Βασίλης Τσουτσοπλίδης, Παρασκευή Τασιούλα, Αικατερίνη Οικονόμου, Βικτώρια Τσουκανέλη, Έλλη Κολιού, Χρύσα Νικολάου, Ραφαέλλα Μπάτσου, Λάμπρος Πετάλης, Ιωάννης Λιαπάτης, Αλεξάνδρα Γκαρτζονίκα, Αθανασία Τσίγκου, Ελευθέριος Παπουτσής, Φίλιππος Τζανής, Αλίκη Παδιώτη, Παναγιώτης Αρβανίτης, Νίκη Κοντοδήμα και Μαρία Λιτσένη από τον ΑΓΣΙ, τον «Σπάρτακο» και την ΕΚΑ Δωδώνη με προπονητές τον Κωνσταντίνο Μπάτσο, τον Αθανάσιο Τσιγκούλη, την Κλαίρη Γιαννοπούλου, τον Βασίλη Πλάτωνα, τον Κώστα Λώλη, την Κατερίνα Μπιστόλα και τη Χρυσάνθη Σπυριδάκου

Κολύμβηση-τεχνική κολύμβηση: Στυλιανή Χριστοδούλου, Ελεονώρα Κόκκαλη, Νικολέττα-Κωνσταντίνα Μάργαρη, Ξανθή Χατζή, Μαρία Χατζή, Αμαλία-Γεωργία Μουσελίμη, Στυλιανός Μακρυδήμας, Ιωάννης Τζιόρας, Χρυσούλα Λιάρου, Ελένη Σιδέρη και Άννα Μήτση από τα σωματεία «Ποσειδών», «Νηρέας», «Κολυμβητικός Όμιλος» και «Άλμπατρος»

Κωπηλασία: Βασίλης Πλιάκος, Μιχαήλ Παΐτας, Λεωνίδας-Ραφαήλ Γούνης, Γιώργος Κολιός, Ευάγγελος Ντακούμης, Αλέξανδρος Μαμάκης, Δημήτρης Μπουκουβάλας, Λεωνίδας Παλαιοπάνος, Ναπολέων-Μάριος Μήτσης, Χρήστος Λιούγκος, Απόστολος Ντόντης, Κωνσταντίνος Μουλάς, Ευάγγελος Μπερής, Κώστας Παπαδιώτης, Κώστας Μάντζιος, Νίκος Βλάχος, Αικατερίνη Ζέρβα, Αμαλία Τσιάβου, Μαρία Παύλου, Άρτεμις Ντούσκου, Ξανθή Κολτσίδα, Πετρούλα Τσιάβου, Αλέξανδρος Μπούγιας, Εμμανουήλ Παπασταύρου, Αφροδίτη Σιόλου, Αγγελική Γκρέμου, Μιχάλης Παπατσίμπας, Άννα Ιωάννου, Απόστολος Λαμπρίδης, Χρήστος Κουτσιάφτης από τον Ναυτικό Όμιλο Ιωαννίνων

Παγκράτιο: Ευστράτιος Ζαφείρης, Δημήτρης Γρηγορίου και Χαρά Λάπα από τον «Άτρωτο» με προπονητή τον Στέφανο Αποστολάκη

Πάλη: Ιωάννης Πυρσός από «ΑΕ Σελλών Ιωαννίνων» με προπονητή τον Σπύρο Ντάνη

Πυγμαχία: Νικόλαος Στέφος, Βασίλης Μπίμης, Μιχαήλ Μπονόβας, Δημήτρης Μπουζούλας, Χρήστος Βασιλείου, Οδυσσέας Τόζιος από τον «Κολοσσό» και τον «Τίγρη» με προπονητές τον Αριστείδη Πάνου και τον Θωμά Στάθη

Σκοποβολή: Δημήτρης Κανδύλης, Αχιλλέας Παπαγρηγορίου, Νικόλαος Ράμμος, Νικόλαος Σταύρου, Χαράλαμπος Γεωργίου, Χρήστος Μάκης, Σωτήριος-Θωμάς Ζαφειρίδης, Γιώργος Τσιάβος, Αθανασία Αντωνίου, Μαρίνα Παπαϊωάννου, Ευγενία Γιολδάση, Ελένη Τσοπουροπούλου, Χαρίκλεια Παναγιώτου, Αλέξανδρος Γιαννακός, Νικόλαος Βασιλάτος, Θεόδωρος Καβαλιέρης, Αλέξανδρος Χαμλατζής Σμολώφ, Μιχαήλ Ζαφειρίδης, Βασιλική Δημούλα, Μαρία-Λίνα Βασιλάτου, Ευσταθία Χασόγια, Χαράλαμπος Σαββελίδης, Νικόλαος Παγούνας, Ευάγγελος Παπαγρηγορίου, Κωνσταντίνος Σουμαλεύρης, Βασιλική Φελέκη από τον «Α.Ο. Μπούντο» και τον «Σκοπευτικό Όμιλο»

Τάε κβο ντο WTF: Ναταλία Μόκα, Καλυψώ Τσιανέλη, Παναγιώτα Σιδέρη, Ελένη-Ουρανία Μύταρη, Ιωάννα Κοσμά, Μαργαρίτα Λιούγκου, Ειρήνη-Χριστίνα Τζίμα, Ελένη Εργάτη, Κώστας Κατσουλίδης, Βασίλης Κατσιώρας και Δημοσθένης Σίνδρος από τους συλλόγους «Ο Δίας» και «Ταεκβοντο WTF Ιωαννίνων» με προπονητές τον Οδυσσέα Ζήκο και τον Ανδρέα Μιμηγιάννη.

Τάε κβο ντο ITF: Σπύρος Κύρκος, Γεώργιος Αναστάσης, Αντωνία Γκαρανέ, Αικατερίνη Γεωργούλα, Θωμαΐς Δημητρίου, Αχιλλέας Μπαντής, Ιωάννης Τιμαγένης, Δημήτριος Τιμαγένης, Στέφανος Πανταζής, Αικατερίνη Παπαδιώτη, Ασημούλα Αλεξίου, Βανέσσα Μπούγια, Αικατερίνη Ντούκα, Γεράσιμος Κατσαντώνης, Παύλος Δερβένης, Κωνσταντίνα Δερβένη, Πέτρος Μπάσιος και Ασημούλα Αλεξίου από τον «Πρωτέα» με προπονητή τον Γιώργο Παπαδιώτη

Τζούντο: Βαλεντίνα Ζώτου, Πέτρος Γεωργούλας, Ματθαίος Γεωργούλας, Βασίλειος Κατσαντώνης, Βάγια Τζίμα και Κωνσταντίνα Αθανασούλα από τον «Νικηφόρο Ανατολής» και «Σπάρτακο» με προπονητή τον Χαρίλαο Ζάραγκα

Τοξοβολία: Στέφανος Κικόπουλος, Νικόλαος Φίλλης και Παναγιώτης Μάγγος από τον «Πρωτοπόρο Όμιλο Μοντέρνων Αθλημάτων» με προπονητή τον Λάζαρο Τάσση